اردوغان: ما از علاقه زیاد به جشنواره «تکنوفست» خُرسندیم

اردوغان: ما از علاقه زیاد به جشنواره «تکنوفست» خُرسندیم

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در هشتمین جشنواره هوا و فضانوردی و فناوری «تکنوفست» در آنکارا طی سخنانی گفت: هر سال علاقه به این جشنواره افزایش می‌یابد که این باعث خرسندی است.

وی با بیان اینکه یک میلیون جوان از تمام سطوح از مقطع ابتدایی تا دکترا در «تکنوفست 2023» شرکت کرده‌اند، گفت: این تصویر قرن ترکیه است.

او ادامه داد: اکنون یک حرکت فناوری ملی وجود دارد، نسل «تکنوفست» وجود دارد، ما جوانان مصمم و سخت‌کوشی را داریم که با پلی که از گذشته ساخته‌اند از دنیا عبور می‌کنند و به فضا نگاه می‌کنند.

رئیس جمهور همچنین تصریح کرد: «دوران تاریکی که در آن پیوند جوانان ما با گذشته شان به خاطر منافع امپریالیست‌ها قطع شده بود، سپری شده است. نگران نباشید، این کشور نه مسافرخانه رهگذران است، نه تخت مجانی و نه کشوری متروکه است که هرکسی جرات حمله به آن را داشته باشد».

هشتمین جشنواره هوا و فضانوردی و فناوری «تکنوفست» در آنکارا در سالروز پیروزی 30 اوت در صدمین سالگرد جمهوری ترکیه آغاز به کار کرده و تا 3 سپتامبر جاری ادامه خواهد داشت.

در این رویداد که با مشارکت بسیاری از سازمان‌های مهم ترکیه از جمله خبرگزاری آناتولی به‌عنوان شریک ارتباطات جهانی برگزار شده، برنامه‌های متنوعی انجام خواهد شد.

بازدیدکنندگان می‌توانند از مسابقات فناوری، نمایش‌های هوایی، کنسرت‌ و رویدادهای مختلفی که برگزار می‌شود، بهره‌مند شوند.

در این جشنواره، پروژه‌های برجسته صنعت دفاعی ترکیه از جمله پهپادهای «آکسونگور»، «آنکا»، «بایراکتار آکینجی» و بالگرد گوکبی نیز به نمایش گذاشته شده است.

در چارچوب این جشنواره کودکان علاقه‌مند به هوانوردی، علوم فضایی و فن‌آوری در مسابقه خبرگزاری آناتولی در جشنواره «تکنوفست» آنکارا شرکت کردند.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه