آثار منفی کمبود کالری هنگام کاهش وزن در بیمارای کرونا

آثار منفی کمبود کالری هنگام کاهش وزن در بیمارای کرونا

آثار منفی کمبود کالری هنگام کاهش وزن در بیمارای کرونا

خبرگزاری مهر ، سوده رازقی اظهار داشت :

اگر برای کاهش وزن از برنامه و شمارش کالری استفاده می کنید ، به خاطر داشته باشید که مقدار انرژی دریافتی در روز به کمتر از 1200 کیلوکالری نمی رسد و کاهش این مقدار سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند و مقاومت بدن در برابر ویروس Corona را کاهش می دهد. 

وی به کاهش مصرف چربی اشاره کرد و گفت: سعی کنید بیشتر غذاها را آب پز ، بخارپز و کبابی تهیه کنید.اینکه چربی ها مانند کره بر اساس چربی های حیوانی باشد یا بسیاری از روغن های گیاهی مانند روغن آفتابگردان ، روغن ذرت و غیره ، در صورت مصرف بیش از حد ، می توانند ایمنی بدن را تضعیف کنند.

بنابراین ، راه حل کاهش مصرف روغن است و روغن مورد استفاده برای غذا باید روغن زیتون و کنجد باشد.البته مصرف این دو روغن نباید بیشتر از نیاز بدن باشد .

امگا 3 به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.این متخصص تغذیه گفت: “تا حد ممکن ، هر هفته یک بار ماهی یا میگو میل کنید. زیرا این خوردن این غذاها انتخاب خوبی است. ماهی هایی که از نظر امگا 3 بسیار زیاد هستند مانند میگو و شوریده توصیه می شود.”

وی افزود: اگر به هر دلیلی نتوانیم ماهی بخوریم ، یک روز در میان در طول کرونا از مکمل های امگا 3 استفاده کنید. زیرا مصرف آن به تعادل امگا 3 و امگا 6 در بدن کمک می کند.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه باید مصرف قند و شیرینی در حین کرونا را کاهش دهیم ، اظهار کرد: تا حد امکان نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه ، آب میوه های صنعتی ، شکر و شیرینی ، بیسکویت و کیک کمتر مصرف شود. مصرف قند و شیرینی می تواند قدرت سیستم ایمنی بدن را کاهش دهد.

 ویتامین‌ها و مواد معدنی که برای مقابله با وبروس کرونا بیشتر بر روی آنها تاکید شده است شامل ویتامین D، ویتامین C، منیزیم و روی است.

 

 

 

 

این پست چه قدر برایتان مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

Related Posts

مقایسه

Enter your keyword